До участі у конкурсі запрошуються зареєстровані у відповідності до чинного законодавства України неприбуткові, нерелігійні, неполітичні об’єднання громад/громадські організації, що займаються питаннями охорони довкілля, а також організації, які працюють у інших секторах. Територією впровадження майбутніх проектів ГЕФ ПМГ є Чернігівська, Житомирська, Рівненська та Луганська області. Таким чином, програма малих грантів ГЕФ працюватиме з громадами зазначених областей з метою подолання найбільш критичних екологічних проблем. Крім того, важливим елементом співпраці має стати демонстрація того, що підтримка громад у їхніх прагненнях досягти сталого розвитку є не тільки можливою, але і надзвичайно важливою для досягнення позитивних змін на Планеті та принесе користь збереженню довкілля на глобальному рівні.
У рамках конкурсу ГЕФ ПМГ для України передбачається підтримати наступні ініціативи громад:
- 1-2 проекти, що демонструють стале використання біорізноманіття (включаючи зелений туризм)
- 1-2 проекти щодо участі громад у створенні заповідних територій;
- 1-2 проекти, що співпрацюватимуть з місцевими громадами з метою покращенням життя громади за допомогою сталого ведення сільського, лісового або рибного господарства;
- демонстраційні проекти, що стосуються ефективності міського та сільського освітлення;
- 2-3 проекти, що поширюють досвід використання відновлювальних джерел енергії, енергоефективності, чистого виробництва (біогаз, сонячна енергія, мікро-гідро, вітряна енергія, інші види проектів);
- 1-2 демонстраційних проектів громад щодо раціонального використання хімічних сполук протягом їх життєвого циклу такими способами, які призведуть до мінімізації суттєвих негативних ефектів на людське здоров’я та на глобальне навколишнє середовище;
- 1 проект, направлений на підвищення обізнаності громад та партнерів ГЕФ ПМГ щодо подальшого поширення досвіду, підготовці звітів, фінансового моніторингу проекту, а також моніторингу досягнення індикаторів проекту.
Проектні пропозиції повинні враховувати положення «Керівних вимог ГЕФ ПМГ для України», які можна завантажити з http://www.sgpinfo.org.ua або отримати електронною поштою, звернувшись до офісу ГЕФ ПМГ в Україні за електронною адресою svitlanan@unops.org та gefsgpukr@gmail.com. У рядку «теми» слід зазначити - «Керівні вимоги ГЕФ ПМГ_конкурс 2012».
Для отримання більш детальної інформації щодо підготовки проектних пропозицій, отримання аплікаційних форм та участі у конкурсі просимо надсилати повідомлення на адресу svitlanan@unops.org, з копією на електронну адресу gefsgpukr@gmail.com.
Поштова адреса для відправки проектних пропозицій: 01021, м. Київ, Кловський узвіз, 1, ПРООН в Україні, до уваги Національного координатора ГЕФ ПМГ в Україні.
Дата, вказана на поштовій марці конверту з проектною пропозицією вважатиметься датою отримання документів від громадських організацій та об’єднань громад.
ГЕФ ПМГ залишає за собою право не переглядати результати конкурсу та не надавати пояснення вибору тих чи інших проектних пропозицій.
Кінцевий термін подання проектних пропозицій- 02.03.2012 до 16:00. |
Часові рамки розгляду проектних пропозицій у 2012 році: подання проектних пропозицій та прийняття рішень: березень 2012; інформування про перелік затверджених проектів: березень 2012; підписання меморандуму про наміри (контракту): березень 2012; запланований початок впровадження проектів квітень 2012.