Новорічне привітання!

Шановні колеги, партнери та друзі!

Вітаємо вас із прийдешнім Новим 2025 роком та Різдвом Христовим!

Цей рік був сповнений викликів і випробувань, які ми гідно долаємо завдяки єдності, та нашим  спільним зусиллям. Ми щиро дякуємо вам за співпрацю, відданість спільній справі та внесок у підтримку громад, сталий розвиток і збереження навколишнього середовища навіть у складних умовах війни. Нехай 2025 рік стане для всіх нас роком позитивних змін, відновлення та нових можливостей. Бажаємо вам міцного здоров’я, миру, благополуччя та успішної реалізації всіх ваших задумів.

XIII Форум розвитку громадянського суспільства "(ВИ)СТОЇМО"

5 грудня у Києві пройшов XIII Форум розвитку громадянського суспільства під назвою "(ВИ)СТОЇМО". Захід об’єднав понад 3000 учасників: представників громадських організацій, міжнародних партнерів, донорів, активістів, підприємців, освітян і державних діячів.

COP29 Climate Classroom

Climate Classroom (укр. мовою - Кліматичні курси) є безкоштовними, короткими та інтерактивними навчальними курсами для тих, хто бере участь або стежить за міжнародними кліматичними переговарами. Кожен курс триває 45 хвилин і базується на динамічному, трирівневому плані заняття, який проводять експерти, що роблять складні теми зрозумілими та доступними. Після минулорічного успіху, Climate Classroom @ COP29 проводяться повністю онлайн, що дозволяє долучитися учасникам з будь-якої точки світу.

Три головні світові екологічні конференції 2024 року

Протягом наступних шести тижнів 2024 року відбудуться три головні міжнародні екологічні події —
COP16 з біорізноманіття (CBD), COP29 з питань зміни клімату (CCC) та COP16 з боротьби з
опустелюванням (CCD). Ці конференції стануть важливою платформою для обговорення нагальних
екологічних викликів сучасності: зміни клімату, втрат біорізноманіття, деградації землі, опустелювання та посухи. Всі ці питання тісно пов'язані між собою, що підкреслює необхідність комплексних рішень для захисту планети.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища: Відновлення земель і стійкість до посух 

 5 червня ми відзначаємо  Всесвітній день охорони навколишнього середовища, спрямований на підвищення обізнаності та підтримку екологічних   дій. Цього року акцент на відновленні земель, боротьбі з опустелюванням і стійкості до посух.

Кращі практики ГЕФ ПМГ в Україні представлено на 19-му засіданні Наглядового комітету ЄЕК ООН з питань освіти для сталого розвитку (ОСР)

Наразі, 29-31 травня, проходить 19-те засідання Наглядового комітету ЄЕК ООН з питань освіти для сталого розвитку (ОСР) в Женеві, Швейцарія.
Порядок денний цьогорічного засідання включає:
•  Семінар з розбудови спроможності щодо національного звітування з впровадження ОСР;
•  Робочу зустріч Молодіжної платформи ЄЕК ООН з ОСР;
•  Презентації країн щодо викликів та здобутків в імплементації ОСР на національному рівні;

Міжнародний день біологічного різноманіття

Щорічно 22 травня ми відзначаємо Міжнародний день біологічного різноманіття. Цьогорічна тема - «Будь частиною Плану», запрошуємо усіх взяти участь у збереженні нашої планети.

Сучасний світ все більше звертає увагу на важливість збереження природного середовища. Незважаючи на технічний прогрес, ми залишаємося повністю залежними від здорових та життєздатних екосистем, що забезпечують нас водою, їжею, ліками, одягом, паливом, укриттям та енергією.

День Землі: Час діяти заради нашої планети

 

 Щороку 22 квітня світ відзначає День Землі, нагадуючи нам про необхідність охорони нашої природної спадщини та боротьби з екологічними викликами. Цьогорічна тема, 'Дій заради Землі' звертає увагу на активні кроки, які може зробити кожен, щоб зменшити свій вплив на довкілля.

Підвищення енергоефективності та покращення санітарних умов у сільській амбулаторії

Громадська Організація "Екологічні технології" за підтримки Програми малих грантів ПРООН-ГЕФ впровадила кліматичний проект в селі Короваї Гребінківського району Полтавської області. Проект спрямований на забезпечення чистої води, сучасних санітарних умов та ефективного тепла для місцевої амбулаторії. Проект також включав в себе ініціативи, спрямовані на сталий розвиток, екологічну освіту та підтримку уразливих груп населення.

Забезпечення чистої води та санітарії:

НАВЧАННЯ ЖІНОК-ФЕРМЕРІВ ЖИТОМИРЩИНИ НОВИМ ІННОВАЦІЙНИМ І ПРАГМАТИЧНИМ ПІДХОДАМ СУЧАСНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА

Проєкт ПМГ ПРООН-ГЕФ «Розвиток фермерської мережі як платформи агроекологічних рішень та сільськогосподарських кооперативів» поширив кращі практики та надбання в рамках пілотного проєкту щодо навчання жінок-фермерів прогресивним практикам ведення рослинництва в рамках реалізації допомоги у відновленні аграрного сектора України, який проводиться спільно з Департаментом агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної військової адміністрації за спонсорської підтримки Япон