Ярмарок знань Програми малих грантів ГЕФ

В заходах прийняли участь близько 200 осіб, представники системи ООН в Україні, ПРООН в Україні, Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, Державної екологічної академії післядипломної освіти, Донецького національного технологічного університету, “Інституту Біології”, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, Рівненського аграрного коледжу, Бугринського агротехнічного коледжу, Чернігівського обласного ліцею для обдарованої сільської молоді та управління, Луганського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Центру екстетичного виховання Шосткінської міської ради, гімназії Апогей, близько 12 шкіл, 30 громадських організацій, підприємств та устав - партнерів ГЕФ ПМГ з 8 областей України – Луганської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Київської та м. Києва.
Ярмарка знань ПМГ ГЕФ стала платформою для обміну досвідом, знаннями та навичками, набутими під час реалізації проектів Програми малих грантів Глобального екологічного фонду (ПМГ ГЕФ), які спрямовані на вирішення глобальних екологічних проблем. Проведення Ярмарки знань надало можливість поширити інформацію серед широкого кола громадськості, представників наукових інституцій, державних органів влади, шкіл та середніх та вищих навчальних закладів, ЗМІ щодо можливостей, найкращих напрацювань та практик в рамках проектів ПМГ.
Учасники мали змогу провести власний майстер-класу та взяти участь  в майстер-класах інших учасників, таких як «Український оберіг з сухоцвіту» (Житомирщина), «Краплинка добробуту» (Луганщина), «Український рушник як мамина пісня з використанням техніки вишивки бісером та нитками» та «Чарівний коштик з атласних стрічок» (Сновидовиька ЗОШ), «Екосувенір» (Сумщина), «Вироби з солоного тіста» (Рівненщина), екогра «Зелений менеджер» (Києво-Могилянської академія та Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління),  «Екоодяг з вторинної сировини» (Рівненщина). В рамках Ярмарки був проведений тренінг  «Програма малих грантів ГЕФ: синергія національних та локальних пріоритетів, міжнародних зобов'язань, процедур та політик», який дав змогу закріпити та обговрити отриманий досвід екологічного управління та набути нові знання з питань націнальної екологічної політики та міжнародного управління проектами в сфері екології.
Дякуємо всіх учасникам і партнерам за їх внесок, практику та досвід. Бажаємо всім натхнення, здійснення всіх планів, втілення їх в життя задля розвитку зелених ініціатив та розбудови зеленої економіки під тим же незмінним гаслом від ПМГ ГЕФ «Локальні дії – глобальна користь».