Оглядова екскурсія на завод компанії „Кока-Кола Беверіджиз Україна”

Під час екскурсії було проведено огляд декількох, з 12-ти функціонуючих на сьогодні, ліній з розливу напоїв та ознайомлено учасників з складним процесом виготовлення напоїв компанії Кока-Кола, який включає в себе безліч етапів, наприклад унікальну систему очищення води і приготування сиропу, розлив і пакування, складування та збут готової продукції до 21 дистрибюторського центру по всій території України.

Під час огляду Музею води, який знаходиться на території заводу, з презентацією виступив Директор із зв'язків з державними установами та комунікацій компанії «Кока-Кола» Андрій Бублик, який окреслив пріоритетні напрями екологічної політики компанії, зокрема раціональне використання водних ресурсів, енергоефективність, зменшення викидів СО2, скорочення відходів та збільшення кількості їх переробки. Основний акцент зроблено на розумінні впливу діяльності компанії «Кока-кола» на навколишнє природне середовище та взятих зобов’язаннях із захисту та збереження довкілля. Так, на заводі здійснюється постійний моніторинг та аналіз екологічних показників та щорічно проводяться аудити на відповідність міжнародному стандарту з екологічного менеджментуISO14001 . 

Дуже цікавою виявилася екскурсія на Квадрогенераційний завод, який знаходиться на території компанії «Кока-Кола» та споруджений у партнерстві з компанією «ContourGlobal», міжнародним провайдером у сфері енергозберігаючих рішень. Новий завод  з електричною потужністю 6 МВт виробляє СО2, електроенергію, гарячу та холодну воду та забезпечує ними виробничі потреби компанії «Кока-Кола». Це єдиний в Україні завод, що працює за квадрогенераційною технологією. Природний газ є основним джерелом палива для двох газопоршневих двигунів, які генерують електроенергію. Двигуни під час обертання утворюють пару, яка нагріває воду для виробничих потреб; теплообмінники, у свою чергу, охолоджують воду, яка теж йде для виробництва. Комбіноване використання генераторів електроенергії, тепла та охолодження гарантує високу економічну, технічну та екологічну ефективність проекту. Відкриття  інноваційного енергозберігаючого заводу в Україні, який зменшить викиди СО2більш ніж на 40% та підвищить енергоефективність на 32% у порівнянні з традиційними енергетичними установками.

Екскурсія на завод компанії «Кока-Кола» стала чудовою нагодою для спілкування представників громадського сектору. Під час екскурсії представники громадськості обговорили з представниками заводу компанії «Кока-Кола» ряд екологічних питань, обмінялись ідеями та пропозиціями. Під кінець заходу учасники отримали інформаційні матеріали та звичайно ж продегустувати напої з самого заводу компанії "Кока-Кола"!