Простір сталого розвитку громади

Місто Ірпінь - яскравий приклад того, як можна локальними діями впливати на глобальний сталий розвиток! Для обміну досвідом 23 травня у Ірпінському міському парку ім. В. Правика відбувся захід «Простір сталого розвитку громади».

Виступи партнерів, учасників та гостей дозволили нам поринути в атмосферу кращих практик щодо запровадження підходів взаємодії поліції та громади, запровадження якісної освіти упродовж життя з використанням принципів сталого розвитку, тобто такого способу життя, який дозволяє спільно будувати теперішнє заради майбутнього, зокрема підтримуючи та оберігаючи навколишнє природне середовище та середовища громадське, в тому числі зміцнюючи довіру між поліцією та громадою.

В рамках урочистого відкриття було проведено Ярмарку знань, де учасники могли познайомитися з принципами взаємодії поліції та громади, найкращими сталими рішеннями для громади та практиками щодо освіти для сталого розвитку, залучення молоді, розширення можливостей жінок, посилення довіри між громадою та поліцією, створення безпечного середовища в громаді тощо. Крім того, можна було взяти участь у тематичних майстер-класах, пограти у інтерактивні ігри та пробігти квест щодо Цілей сталого розвитку.

Під час заходу також відбувся флеш-моб «Я люблю свою Ірпінську громаду: сталу, відповідальну, безпечну, екологічно чисту, енергоефективну, зелену…» та проведено висадку квітів довіри за участі представників міжнародних організацій, громади, місцевої влади та поліції.

Другою частиною заходу стала спільна діяльність в нещодавно створеному Центрі безпеки і розвитку громади. Центр обладнано інформаційними стендами, сучасним екологічно дружнім обладнанням для проведення тренінгів для педагогів та учнів, а також на базі Центру створено бібліотеку, де можна знайти інформаційно-просвітницьку та художню літературу щодо запровадження екологічно дружнього способу життя в громаді, практичні посібники щодо сталого розвитку громади, створення безпечного середовища (безпеки руху, виконання правил дорожнього руху, співпраці школи та поліції, попередження булінгу), поводження з відходами, запровадження енергоефективності в школі, дома, в громаді, практичні поради щодо збереження довкілля, розвитку зелених та паркових зон.

До бібліотеки Центру передано близько 100 примірників створених за підтримки Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку» (www.ecoosvita.org.ua) та Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ різноманітих екологічних ігор, які в доступній, невимушеній та інтерактивній формі допоможуть здобути необхідні знання та навички як дітьми, так і дорослими, що прагнуть якісних змін задля збереження та охорони навколишнього природного середовища та майбутнього нашої планети, починаючи з себе особисто, власної родини, класу, школи. Усі охочі могли відвідати Центр та познайомитися із його діяльністю, а на завершення - долучитися до навчального семінару з питань взаємодії поліції та громади та обміну досвідом між учасниками програми з різних областей України.

Організаторами заходу виступили Центр безпеки і розвитку громад, Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку» за підтримки Ірпінської міської ради. До урочистого відкриття були залучені представники міської ради, місцевої поліції, громади, неурядові організації, партнери та учасники грантової програми проекту Європейського Союзу «Підтримка реформи Національної поліції України» (Київська, Харківська, Львівська області), Представництво Європейського Союзу в Україні, Консультативна місія Європейського Союзу в Україні (КМЄС), представники міжнародних організацій, зокрема Офісу ООН з управління проектами в Україні, працівники місцевої поліції з інших областей, представники організацій громадянського суспільства організацій, науковці, педагоги, молодь, діти, ЗМІ тощо.