Вже традиційно в травні, а саме 10-11 травня, відбулося щорічне 16-те засідання Наглядового комітету ЄЕК ООН з питань освіти для сталого розвитку (ОСР) в Женеві, Швейцарія. Через карантинні обмеження засідання проходило в гібридному форматі: Секретаріат - в штаб-квартирі ЄЕК ООН, країни-учасниці - в онлайн-форматі.
Цього року програма заходу включала обговорення таких питань як: прогрес у впровадженні Стратегії щодо ОСР, четвертий звіт щодо оцінки впровадження Стратегії, співпраця на регіональному рівні щодо ОСР, підготовка до Конференції Міністрів в 2022 році, огляд результатів роботи Тимчасових груп щодо індикаторів, стратегічного планування та участі молоді, а також подальший план роботи, фінансування та залучення партнерств. Крім того, особливе місце в програмі цьогорічного засідання було відведено залученню молоді в процес ОСР: було представлено Молодіжну платформу та представників від молоді з країн-учасниць, погоджено перелік функцій для молодіжних представників, обговорено переспективи та план роботи молоді в рамках процесу впровадження ОСР, та надано можливість молоді презентувати свої ідеї та пропозиції.
Україна взяла активну участь у обговоренні питання залучення та ролі молоді в рамках впровадження Старатегії щодо ОСР та представила дві презентації, які висвітлюють вклад ПМГ у впровадження ОСР на національному та місцевому рівнях:
1. "Кращі практики щодо методологічної та психологічної підтримки вчителів та студентів в період пандемії" - Валентина Кириченко, представниця Молодіжної платформи ОСР
2. "Інструменти освіти для сталого розвитку в рамках Інноваційної молодіжної програми ПМГ ПРООН-ГЕФ" - Марина Дяченко, координаторка Партнерської Мережі "Освіта для сталого розвитку", член Бюро ЄЕК ООН
Дякуємо всім, хто долучився до запровадження та кращих практик ОСР в Україні та можливості їх масштабування на міжнародному рівні: Потоцька Світлана, Товариство охорони природи, Юрій Мосаєв, Хортицька національна академія, Олег Скидан, Поліський національний університет, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, Світлана Журавель, Мережа "Зелена Житомирщина", ГО "Жінки і діти України - наше майбутнє", ГО "Розвиток та партнерство", Ольга Дячок, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Антоніна Льовочкіна, Олена Чуйко та всі партнери Мережі "Освіта для сталого розвитку".
Програму заходу та презентації учасників можна переглянути за посиланням.