Круглий стіл «Запровадження екологічно безпечної системи поводження з побутовими відходами у Запорізькій області»

Організаторами заходу були Екологічна Рециклінгова Асоціація України та Всеукраїнська екологічна ліга.

 DSC0976У засіданні круглого столу взяли участь Ванат Петро Михайлович, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців та роботодавців «Потенціал», Карпій Сергій Євгенович, директор Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації, Брутман Едуард Леонідович, заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Запорізької міської ради, Золотарьов Гліб Анатолійович, начальник Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, Ігнатенко Олександр Павлович, кандидат економічних наук, Президент Громадської спілки «Екологічна Рециклінгова Асоціація України», Булгаков Олександр Геннадійович, представник ТОВ «Центр Муніципальних Технологій», представники наукових установ, бізнес-структур, які працюють у сфері поводження з відходами, природоохоронних громадських організацій, ЗМІ.

Петро Ванат зазначив, що розв’язання ситуації, що склалась у сфері поводження з відходами, потребує ефективних цілеспрямованих дій у рамках єдиної державної політики. Він зауважив, що сфера поводження з відходами має багато проблем, серед яких варто виділити розпорошення та нецільове використання екологічного податку, оскільки його перевели зі спеціального фонду у загальний.

Про проблеми системи поводження з твердими побутовими відходами у Запорізькій області доповів Сергій Карпій. Він зазначив, що згідно Реєстру місць віддалення відходів, на території області розміщено 96 полігонів відходів, з яких 60 - це полігони твердих побутових відходів. За рахунок коштів обласного бюджету передбачено будівництво полігонів твердих побутових відходів, зокрема: в  м. Кам'янка-Дніпровська (стан готовності – 50 %), в с. Велика Білозерка Великобілозерського району (92 %), в м. Гуляйполе (52 %).

За кошти державного бюджету планується продовжити будівництво полігону твердих побутових відходів № 3( з сортувальним комплексом та допоміжними спорудами) на землях Сонячної селищної ради Запорізького району Запорізької області.

Едуард Брутман наголосив на тому, що проблема збирання та видалення побутових відходів у Запорізькій області стоїть дуже гостро. Полігон ТПВ №1, на який вивозиться більша частина сміття, функціонує з 1952 року і через 15 років він буде перевантажений. Тому будівництво нового полігону є актуальним питанням, яке вирішується вже довгий час.

Олександр Ігнатенко акцентував увагу на тому, що Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», в рамках якого відбувся захід, став платформою для обміну знаннями і досвідом та налагодження співпраці у цій галузі.

Він розповів про концепцію комбінованої організаційно-економічної системи поводження з відходами кінцевого споживання продукції.

За результатами обговорення були прийняті такі рішення:

1. Звернутись до Кабінету Міністрів України щодо затвердження Порядку видачі дозволів в сфері поводження з відходами на виконання законодавства України.

2. Звернутись до Верховної Ради України та її бюджетного Комітету щодо внесення змін до Бюджетного кодексу в частині віднесення коштів, отриманих від екологічного податку, до спецфонду.

3. Підтримати законодавчі ініціативи щодо:

  • прийняття низки законодавчих актів з поводження з відходами кінцевого споживання продукції;
  • запровадження зелених тарифів на електроенергію, вироблену при переробці або утилізації побутових відходів.