КООРДИНАТОР СИСТЕМИ ООН В УКРАЇНІ ПАН НІЛ ВОКЕР ВІДВІДАВ ПРОЕКТИ ГЕФ ПМГ

 

IMG 8397У м. Олевськ, Житомирської області пан Вокер зустрівся з Марією Галімовою, координатором проекту “Рекультивація земель, порушених внаслідок незаконного видобування корисних копалин на цінних природних територіях”, експертами проекту, представниками місцевої влади та лісового господарства. Під час зустрічі команда проекту презентувала інноваційну методологію рекультивації земельних ділянок та відновлення лісових екосистем, знищених внаслідок незаконного видобування бурштину. Пан Вокер відзначив високий професіоналізм команди та цінність проекту і зауважив, що проблема незаконного видобування бурштину є гострою для Полісся і потребує якнайшвидшого розв’язання.

IMG 8459У м. Сарни Рівненської області відбулася зустріч з Віктором Хомичем, заступником мера м. Сарни, представниками Молодіжної громадської організації Смарт та Дитячої громадської організації «Екоклубу «Паросток» в рамках проекту "Заснування молодіжного центру зеленого туризму в м. Сарни". Завдяки проекту два роки тому було розроблено два екологічні вело-маршрути. Пан Хомич розповів про досягнення проекту та діяльність молодіжних ініціатив. Школярі з радістю поділилися своїм досвідом в сфері зеленого туризму, розповіли про різноманітті екологічні акції. Пан Вокер відзначив швидкий прогрес у формуванні екологічної свідомості у молоді м. Сарни.

IMG 8486Під час візиту до Сарнинської дослідно-експериментальної станції, пан Вокер зустрівся з Наталією Цуман, кандидатом сільськогосподарських наук, доцентом Житомирського національного агроекологічного університету; Оксаною Вишневською, кандидатом біологічних наук Інституту сільського господарства Полісся, Миколою Стециком, головою Сарненської експериментально-дослідницької станції та науковцями з Житомирського національного агроекологічного університету, щоб обговорити проект «Діяльність місцевих громад у вирішенні проблеми деградації земель, забруднених радіонуклідами».

Проект впроваджувався у с. Кам’янка Житомирської області і був спрямований на запровадження технології створення культурних пасовищ як інструменту боротьби із деградацією земель та важеля відтворення економічно-вигідного тваринництва, що є основою життєзабезпечення громад на забруднених внаслідок аварії на ЧАЕС територіях.

IMG 8040

Під час поїздки пан Ніл Вокер також відвідав музей Трипілля школи с. Городське Житомирської області, ознайомився з культурою Полісся та зустрівся з партнерами ПМГ та представниками громадських організацій, зокрема, з Василем Кузьмичем, головою Рівненської обласної громадської організації «За чисте довкілля».

У кінці робочої поїздки пані Світлана Нігородова, Національний координатор ГЕФ ПМГ, дала відповіді на питання громадськості та проконсультувала учасників зустрічей щодо можливостей надання підтримки зі сторони ГЕФ ПМГ.