Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер відвідав Житомирщину

В ході візиту Координатору системи  ООН в Україні пану Нілу Вокеру були представлені результати роботи Програми малих грантів Глобального екологічного фонду в м. Радомишль та Радомишльському, Малинському та Коростишівському районах Житомирської області. Так, у розширеній зустрічі з паном Вокером взяли участь представники сільської ради с. Лутівка, Радомишльської гімназії, громадських організацій «Хвиля», «Екоклуб Зелена Житомирщина», «Зелений оберіг», «Асоціація сільського розвитку», «Екологічні технології» та Києво-Могилянської академії,  які поділилися результатами роботи Програми в регіоні. Зокрема, учасники зустрічі, яка відбулася в Лутівському сільському клубі – демонстраційний проект із запровадження технологій утеплення громадських приміщень, поділилися досвідом запровадження енергоефективного вуличного освітлення на вулицях м. Радомишль, використання сонячних сушилок для фруктів в побуті сільських мешканців, розвитку інфраструктури та можливостей зеленого туризму, запровадження системи роздільного збору відходів та їх вторинної переробки, заходів із збереження біорізноманіття р. Мика. За українським звичаєм, Радомишльська громада зустрічала Посла ООН в Україні пана Ніла Вокера хлібом-сіллю, а також запропонувала  продегустувати продукцію із сонячної сушки (яблука, груші), запашний трав’яний чай, а також традиційний поліський мед. 

«Паперова робота в офісі займає багато часу та енергії. Разом з цим вкрай важливим для виконання місії ООН є ознайомлення з життям та проблемами громадян на місцях,  можливість побачити життя людей та спільно знайти можливі шляхи покращення їх соціально-економічного розвитку. Внесок ПРООН є важливим, однак для отримання спільного результату, більш вагомим є внесок громади, села, міста, спільні зусилля та бажання працювати», - зазначив Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер під спілкування з  Радомишльською громадою.

На завершення зустрічі Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер  подарував книги для Лутівської сільської бібліотеки, екоігри  «Зелене місто майбутнього» для шкіл району та відзначив пам”ятною відзнакою ООН особистий внесок у розвиток екологічних ініціатив та соціально-економічний розвиток регіону Ігнатової Ольги Радіонівни, члена Наглядового комітету ГЕФ ПМГ, почесного мешканця міста Радомишль.

В ці дні завершуються святкування новорічних та різдвяних свят в України.  Поринути в феєрію новорічних  та різдвяних свят за народними традиціями,  учасники та гості мали можливість , відвідавши 17 січня Замок "Радомисль" під час фольклорного дійства «Поліська коляда».