У центрі будуть займатися з хлопчиками та дівчатками з розладом мови, слуху, зору, аутизмом. Також педагоги працюватимуть з дітками із ДЦП та інвалідністю. «З 1 січня функції медико-педагогічної комісії передані саме ІРЦ. І тепер вже не педагоги, а батьки звертаються в центр, а його фахівці роблять комплексну оцінку потреб дитини. Тут буде працювати комісія, яка визначить необхідний рівень реабілітації», - пояснила заступник міського голови з гуманітарних питань Світлана Бойко.
У закладі спеціально обладнані кабінети лікувальної фізкультури, психолога, дефектолога, логопеда та ресурсна кімната, в якій діти можуть навчатися у супроводі корекційного педагога. Для батьків є кімната очікування. Її оснастили екраном, на якому можна спостерігати за тим, як займаються вихованці.
Поки на заняття до центру записали лише 40 дітей. Утім, за словами керівництва, заклад може прийняти близько тисячі учнів. Адже в Мелітополі мешкає 700 неповнолітніх з особливими потребами. Також до закладу запрошують дітей із району. Інклюзивно-ресурсний центр розрахований для хлопчиків та дівчаток віком від 2 до 18 років. Заняття в у ньому безкоштовні для усіх.
в 2016 році Запорізька область, на рівні з Вінницькою, Житомирською та Харківською, була включена у всеукраїнський пілотний проект по впровадженню інклюзивної освіти. Він є частиною соціальної програми глави благодійного фонду Порошенка, першої леді країни Марини Порошенко. Мелітополь став активним учасником проекту.
Інклюзивно-ресурсний центр створили на базі Мелітопольського центру реабілітації інвалідів змішаного типу. Першочергово ініціативу розпочали саме проекти Програми малих грантів Глобального екологічного фонду, що впроваджується Програмою розвитку ООН: «Сонячна енергія для підтримки розвитку громади та «Впровадження енергозберігаючих і низьковуглецевих технологій в громадській будівлі». Завдяки їм у приміщенні встановили сонячні батареї для внутрішнього та зовнішнього освітлення, замінили лампи накалювання на LED-лампи для економного споживання електроенергії. А також провели термомодернізацію: замінили старі вікна на енергозберігаючі і встановили теплові насоси. Реалізація цих проектів значно скоротить викиди шкідливих газів у повітря та дозволить заощаджувати на сплаті за комірне десятки тисяч гривень щороку.
Згодом створення Інклюзивно-ресурсного центру підтримав та розширив Фонд Петра Порошенка. За кошти місцевого бюджету проведено поточний ремонт приміщень. А за гроші обласного бюджету забезпечено матеріально-технічне оснащення. Зокрема, придбано меблі, спеціальне і реабілітаційне обладнання, спортивний і медичний інвентар, оргтехніка, дидактичний матеріал, обладнані робочі місця працівників. «Щодо якості та наповнення Мелітопольцькій інклюзивної-ресурсний центр - це кращий приклад в області», - резюмував голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Стаття підготовлена за матеріалами:
Iнтернет-портал Мелітопольської міської ради
http://mlt.gov.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=13331&Itemid=1
РИА.Мелитополь