Оголошується другий набір акселератора технологій зміни клімату (CCTA - Climate Change Technology Accelerator) на тему «Сталий міський розвиток». Акселератор реалізується ПРООН ImpactAim у співпраці з Центром інноваційних рішень та технологій (ISTC - Innovative Solutions and Technologies Center Foundation), Фондом інкубаторів підприємств (EIF - Enterprise Incubator Foundation). Проект фінансується Російським трастовим фондом для розвитку та Азіатськими банками розвитку, спільно з Міністерством охорони природи Республіки Вірменія.
Питання зміни клімату в значній мірі залежать від міських територій, роблячи міста не лише головними її учасниками, але й вразливими до його наслідків. Органызовуючи відповідні заходи, міста можуть зробити значний внесок у пом'якшення змін клімату та підвищення їх стійкості до потрясінь, пов'язаних з кліматом. Таким чином, ініціатива спрямована на підвищення обізнаності щодо існуючих проблем розвитку міст та сприяння інтегрованим інфраструктурам та ефективному плануванню, щоб забезпечити стійкість до зміни клімату, підтримку інноваційних рішень для міського планування.
CCTA має на меті підштовхнути порядок денний міста для забезпечення не тільки ресурсоефективності та зменшення викидів вуглецю, але й позитивного впливу на стартапи, які беруть на себе зобов'язання сталого розвитку міста. Одним з важливих кроків у акселераторі був кліматичний технологічни хакатон 16-17 березня для напрацювання інноваційних рішень, які дозволять подолати проблеми в будівництві ресурсоефективних міст. Загалом на хакатон подали заявки 28 команд і 81 гравець, з яких лише 16 команд були обрані для участі в головному заході. Після 24-годинного хакатону було відібрано 5 переможців, які, крім фінансових нагород, отримали шанс стати частиною програми CCTA'19.
Акселератор організовано також для пошуку підприємств, що зосереджують увагу на 6 основних викликах:
1. Зелені простори в місті.
2. Забруднення повітря.
3. Забруднення води.
4. Інтелектуальне управління транспортом / заохочення зеленого транспорту.
5. Утилізація твердих побутових відходів.
6. Міське сільське господарство
Всі стартапи, які мають інноваційні ідеї, що вирішують проблеми, можуть подати заявку на цю унікальну програму і стати частиною спільноти ПРООН. Інтенсивна навчальна програма допоможе стартапам пілотувати рішення у Вірменії та розширити унікальну глобальну мережу та досвід ПРООН. Акселератор триватиме 20 тижнів і матиме наступну програму:
Business Track - ця частина буде складатися з:
- Інтенсивний Bootcamp, протягом перших 6 тижнів команди будуть мати щотижневі семінари на окремі теми, а також робочі години будуть запропоновані наставниками протягом тижня.
- Клієнтський розвиток буде присвячений практичній діяльності та фактичному використанню знань та методів, отриманих під час Bootcamp.
Impact Track - серія семінарів з провідними експертами в галузі з Вірменії та світу. Всі модулі включають практичні вправи для кожного розділу.
Technology Track - кураторська серія семінарів з найсучасніших технологій та можливих наслідків для вашого рішення. Висвітлюються такі теми, як AI, ML, BlockChain, IoT, Cloud Computing, Cyber Security тощо.
Завдяки індивідуальному наставництву та спеціально розробленій навчальній програмі підприємства зможуть зміцнити свою присутність на ринку, покращити свій позитивний вплив.
Більш детальну інформацію про CCTA можна знайти на сторінці https://impactaim.com/accelerators/ccta-19.