З вітальним словом звернувся до учасників форуму Сергій Іванович Курикін, заступник Міністра екології та природних ресурсів України. Він наголосив на тому, що впровадження освіти в інтересах сталого розвитку є одним з пріоритетних завдань для України, а також додав, що впровадження адекватної політики в цій сфері просто неможливе без активної участі громадянського суспільства, вчителів та молоді. Тому співпраця державних установ, громадянського суспільства і науково-освітніх закладів – це є той ідеальний варіант, за якого ми дійсно можемо вирішити це питання на сучасному рівні. Олександр Іванович Бондар, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління привітав учасників та зазначив, що потенціал молодих учасників форуму та їх керівників, громадських лідерів є саме тією рушійною силою, яка дає можливість будувати в Україні систему освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) відповідно до Стратегії ЄЕК ООН "Освіта в інтересах сталого розвитку", яка була прийнята у Вільнюсі 2005 році. Зазначив на важливості об’єднання зусиль екологів, педагогів, науковців, громадськості, міжнародних організацій для розвитку ОСР в Україні в період світового перегляду напрямків та цілей розвитку цього процесу після 2015 року, підготовки до зустрічі високого рівня Міністрів довкілля та Міністрів освіти в рамках конференції "Довкілля для Європи" в червні 2016 року в Грузії. Сергій Сергійович Волков, старший програмний менеджер, керівник сектору сталого розвитку, енергетики та навколишнього середовища Програми Розвитку ООН в Україні, наголосив на тому, що йому дуже приємно бачити таку кількість юних захисників природи, подякував їм за те, що вони переймаються цим питанням та додав, що саме діти та молодь можуть вплинути на стан довкілля в майбутньому.
У форумі взяли участь більше 200 учасників з 20 областей України. Зокрема, 100 школярів-активістів, 60 вчителів, науковці, представники молодіжних та дитячих громадських організацій, державних інституцій та вищих учбових закладів. Цього року форум особливу увагу приділяє дітям-сиротам та дітям-переселенцям.
Програма форуму зацікавила як представників освітніх закладів та молодіжних громадських організацій, так і школярів. У рамках форуму пройшла конференція та круглий стіл на тему «Актуальні питання розвитку системи освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) в Україні» за участю провідних українських та міжнародних експертів у сфері освіти та вчителів з усіх регіонів України, які сформували платформу для обговорення та визначення основних напрямків розвитку освіти в інтересах ОСР в Україні та обміну досвідом щодо найкращих практик впровадження принципів ОСР. По результатам форуму було розроблено та одноголосно підтримано Добровільні зобов’язання.
Під час форуму були підведені підсумки Всеукраїнського дитячого конкурсу «Друге життя побутових відходів», визначені переможці та нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками. Конкурсні роботи та фотографії усі гості мали змогу переглянути на виставці під відкритим небом.
Для учнів з різних областей України було організовано широку освітню та розважальну програму. Зокрема, найменші учасники Форуму із задоволенням виготовили органічну косметику власними руками та скуштували корисні фіто-чаї. На майстер-класах школярі навчилися робити необхідні для дому вироби із вторинних матеріалів, екологічні прикраси, сувеніри та обереги. Діти дізналися більше про лікарські рослини та взяли участь у цікавій виставі-грі, у якій вони мали змогу випробувати та поглибити свої знання з екології. Під час майстер-класу із еко-туризму учасники освоїли навички ведення зеленого туризму та використали їх у захоплюючих змаганнях.
Крім того, школярі взяли участь у навчальних еко-іграх «Зелений менеджер» та «Зелене місто майбутнього», де в ігровій формі познайомилися з основами екологічного управління містом та прийняттям стратегічно важливих для навколишнього середовища рішень. За підсумками ігор команди отримали почесні грамоти.