Форум громадських лідерів “Від місцевих ініціатив до глобальних змін” та мистецький пленер «Дерево Життя»

Метою Форуму стало обговорення прогресу України на шляху до сталого розвитку напередодні проведення міжнародної Конференції Організації Об’єднаних Націй (ООН) з питань сталого розвитку «Ріо+20», яка проходитиме в червні в Ріо-де-Жанейро за участі глав держав, урядів, міжнародних організацій та конвенцій, заінтересованої громадськості. Представники провідних екологічних організацій, об’єднань місцевих громад та науковці обговорили під час форуму стан та перспективи впровадження політики сталого розвитку в Україні.

Відкриваючи форум, Директор Представництва Програми розвитку ООН в Україні Рікарда Рігер зауважила наскільки важливим є проведення заходу в рамках підготовки всього світу до Ріо+20 та побажала учасникам Форуму плідних результатів діалогу.

IMG 8449-1Слово для виступу було також надано голові Президії НУО Українського товариства охорони природи В. Шевчуку, почесному президенту ВГО «Розвиток та довкілля» О. Бродському, Директору міжнародної програми «Дорога до Ріо+20» Н. Воєводі.

Усі доповідачі основний акцент у своїх доповідях робили на тому, що єдиним шляхом розвитку для людства залишається лише стале управління та раціональне використання ресурсів природи, оскільки одна із найстрашніших екологічних проблем - зміна клімату - призводить до зникнення цілих міст на планеті та змушення переселення людей у пошуку виживання.

Під час проведення Форуму на Зеленій Алеї ООН в Ботанічному саду розпочався концерт фольклорного колективу «Горинь» (м. Рівне). На планшетах, розміщених на мольбертах, бажаючі малювали своє власне дерево життя, відбувся майстер-клас унікального коваля Віталія Слободяна, була представлена виставка картин українських, білоруських та російських художників «Дніпро…Мить і вічність» та дитяча екологічна організація «Паросток» (м. Сарни) здійснила показ мод «Відходам – друге життя».