В рамках проекту для Лисичанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 29 придбано компактну установку «Кубо» з метою влаштування станції очистки господарсько-побутових стічних вод, яка передбачає попередження забруднення ґрунтів стічними водами. Компактна установка «Кубо» призначена для очистки стічних вод біологічними методами. Принцип дії полягає в наступному. Стічні води надходять в усереднювач стоків, де відбувається накопичення і усереднення стоку з метою забезпечення рівномірної подачі стоків на очистку. Основна очистка проводиться комбінованими біологічними методами в біореакторах, де відбувається переклад частини зв'язаного азоту в газоподібний стан і виділення його в повітря. В аеробному біореакторі проходить окислення органічних забруднень і переклад сполук азоту в нітратну форму. Окислення відбувається киснем з повітря, що нагнітається повітродувкою через систему дрібнобульбашкової пневматичної аерації. Використання в системі аерації мембранних аераційних елементів дозволяє значно знизити витрати електроенергії та зменшити потужність повітродувки. Термін служби мембранних аераторів значно вище звичайних, вони не вибагливі в експлуатації і не вимагають спеціалізованого очищення. Біологічне очищення в аеробних біореакторах здійснюється колонією вільноплаваючих мікроорганізмів - активним мулом. Видалення затриманих забруднень проходить у відстійнику. Його конструкція дозволяє отримувати ефективне розділення суміші активного мулу та очищеної води. Згідно з вимогами діючих нормативів, очищена вода піддається знезараженню розчином гіпохлориду натрію, який значно безпечніше ніж вільний хлор. Фінішна стадія очищення відбувається на біоплато. Знезаражена і очищена вода може скидатися у водний об'єкт, використовуватися для поливу або миття території та ін. У процесі окислення кількість мулу у зв'язку із зростанням мікроорганізмів і наявністю органічних забруднень безперервно зростає. Даний мул називається надлишковим. Тому частина мулу (надлишковий активний мул) забирається з відстійника і подається на зневоднення на нутч-фільтр, в якому ущільнюється. Зневоднений осад періодично вивантажується з нутч-фільтра в сміттєвий бак і вивозиться в місця, відведені органами місцевого самоврядування і узгоджені санітарно-епідеміологічною станцією та управлінням екології та природних ресурсів. Переваги комплексу:
- висока ефективність очищення - 95-98%;
- простота експлуатації та обслуговування обладнання;
- мала площа для розміщення очисних споруд;
- відсутність необхідності додаткового обладнання безпосередньо будівлі для розміщення очисних споруд;
- невеликі витрати часу на поставку і налагодження обладнання;
- низьке енергоспоживання;
- можливість отримання очищеної води високої якості, що дозволяє використовувати її для різних технологічних потреб.
Одним із напрямків проекту є поширення обізнаності з приводу попередження деградації земель. Тому в рамках проекту відбулася низка громадських заходів, одними з яких стали громадське слухання і круглий стіл «Необхідність використання екологічно-безпечних технологій на прикладі роботи очисних споруд побутових відходів».
Громадське слухання відбулося 17 вересня 2014 року у м. Лисичанськ Луганської області та нараховувало 126 осіб, у числі яких були мешканці міста Лисичанська, представники міської влади, співробітники управлінь міської ради, представники громадських організацій, ЗМІ та інші. На громадському заході були обговорені питання проблем деградації землі, встановлення очисних споруд в особистих господарствах, як спосіб зменшення впливу побутових рідких відходів у забрудненні ґрунтів; шляхи популяризації серед населення очисних споруд.
Круглий стіл «Необхідність використання екологічно-безпечних технологій на прикладі роботи очисних споруд побутових відходів» пройшов 24 вересня 2014 року у м. Лисичанськ. Учасниками круглого столу стали депутати Лисичанської міської ради, громадські діячі м. Лисичанськ, члени та волонтери ГО «ЦІЛЮЩА СИЛА», члени інших місцевих громадських організацій та просто мешканці міста. Загалом у заході взяли участь близько 52 осіб. На круглому столі були обговорені наступні питання:
- людська діяльність як головне джерело погіршення екологічної обстановки, зокрема ерозії ґрунтів;
- проблема очищення стоків та її актуальність для будь-якої галузі людської діяльності - як промислової, так і побутової;
- вибір системи очищення, правильність її установки і подальшої експлуатації.
У ході всебічного обговорення вищезазначених питань учасники зауважили, що негативний вплив стічних вод на навколишнє середовище пов'язаний у першу чергу з тим, що побутові стоки зазвичай надходять безпосередньо в різні природні або штучні водойми, колодязі, а також відстійні поля, де їх шкода може бути мінімізована тільки шляхом правильної та якісної очистки. Необхідне скоріше перейняття опиту європейських країн у способах переробки стічних вод побутового походження, особливо в тих місцевостях, де запаси прісної води істотно обмежені.
До того ж, у ході проекту серед населення розповсюджуються друковані видання (газета «Екодень», календар) про перебіг подій у ході проекту та шляхи попередження деградації землі.