Де ми працюємо

В циклі ГЕФ 6 Програма малих грантів в Україні працює на двох визначених ландшафтах в рамках існуючого географічного фокусу програми.

Перший пріоритетний ландшафт – це природна зона мішаних лісів  Житомирського та Київського Полісся. Другий пріоритетний ландшафт охоплює території степової зони з виходами гранітів та піщаників. Це єдина незаймана і унікальна степова зона в Європі.

На карті показано два пріоритетні ландшафти ПМГ в Україні:

2 zones

Ландшафт Київського і Житомирського Полісся включає в себе такі адміністративні райони:

Житомирська область: Хорошівський, Ємільчинський, Коростенський, Лугинський, Малинський, Народицький, Овруцький, Олевський, Червоноармійський, Черняхівський та Радомишльський райони;

Рівненська область: Рокитнівський район;

Київська область: Бородянський, Вишгородський, Іванківський, Києво-Святошинський, Макарівський та Поліський райони.

Степовий ландшафт охоплює наступні адміністративні райони:

Луганська область: Новопсковський, Біловодський, Новоайдарський, Білокуракинський, Сватівський, Троїцький, Міловський, Старобільський, Марківський, Попаснянський та Кременський райони;

Донецька область: Слов’янський, Бахмутський, Костянтинівський, Добропільський, Красноліманський, Волноваський, Володарський та Першотравневий райони;

Запорізька область: Розівський, Куйбишевський, Пологівський, Бердянський, Токмакський, Чернігівський, Приморський, Михайлівський, Мелітопольський, Приазовський, Веселівський та Якимівський райони;

Херсонська область: Береславський, Каховський, Іванівський, Білозерський, Цюрупинський, Чаплинський, Новотроїцький, Генічеський, Голопристанський, Скадовський та Каланчацький райони.

Відбір пріоритетних ландшафтів проводиться на основі ряду критеріїв в рамках консультаційного процесу з Національним координатором, Національним керівним комітетом, організаціями громадянського суспільства, місцевими органами влади, громадськими об'єднаннями та іншими зацікавленими сторонами. Наступні критерії були розроблені:

- Число місцевих громад;

- Число маргінальних суспільних груп;

- Рівень бідності в громадах в межах ландшафту;

- Соціально-екологічне значення ландшафтів/екосистем;

- Можливості для проведення діяльності в рамках всього ландшафту;

- Максимально можливий процент залучення громад;

- Можливість залучення успішних грантоотримувачів ПМГ до поширення своїх знань і досвіду в рамках обраних ландшафтів;

- Розташування територій заповідного фонду;

- Представлення типових географічних зон для України;

- Екологічна значимість обраного ландшафту;

- Досвід ПМГ і ПРООН в роботі з громадами.

ПМГ в Україні планує залучити 150 нових громад до участі в програмі на двох цільових ландшафтах. Більшість проектів повинні бути розроблені таким чином, що кожен грант на чолі з успішною громадською організацією, залучав цілий ряд нових місцевих громад, що проживають на ландшафті або, принаймні, на значній частині ландшафту. Такий підхід дозволяє громадській організації легко передавати свій досвід і знання новим громадам та розширювати партнерства.

ПМГ в Україні розробляє комплексний портфель проектів,  які пов'язані тематично і географічно з успішно реалізованими та діючими повномасштабними проектами ГЕФ. Проекти ПМГ ГЕФ спрямовані на створення синергії між проектами та досягнення глобальних екологічних переваг. Завершені, поточні та заплановані проекти, які підтримує ГЕФ, підвищують екологічну свідомість місцевих громад для досягнення конкретних видимих результатів на місцевому рівні. ГЕФ ПМГ прагне створювати сильні зв’язки між проектами та їхніми результатами, і працювати з громадами для глобальної користі довкілля, покращення умов життя населення та надання йому ширших можливостей. ПМГ підтримує проекти, що несуть соціально-економічну користь, тобто проводять демонстраційну та/або інвестиційну діяльність, створюють умови для місцевого та/або регіонального розвитку, завдяки чому дають прибуток для громади. Ці заходи мають сприяти економічному зростанню та повинні перерости у механізм боротьби з бідністю та безробіттям.

ПРОЕКТИ